123e film in het filmarchief: Midwinterfestival 2018 door Henk Boschma
Op 29 december 2026 vindt voor de dertiende maal het Midwinterfestival plaats. Een festival waarbij menig eilander en ondernemer zijn huiskamer openstelt voor artiesten die over ‘hun’ eiland zingen en verhalen vertellen.
Het Midwinterfestival dompelt eilander én gast – jong en oud – onder in muziek, theater, verhalen, workshops en meer. Het nimmer ontbrekende snert- en slotconcert, gevolgd door een spectaculaire afsluiting, maken het Midwinterfestival tot een onvergetelijke dag.
Het Midwinterfestival is gehouden in 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018, 2022 en 2024. In 2020 kon het festival vanwege corona niet doorgaan.
Dick Kool filmde de meeste festivals tussen 2005 en 2012. Deze films zijn allemaal te vinden in het Filmarchief van ’t Heer en Feer. Vanaf 2016 maakte Henk Boschma prachtige opnames.
Op 29 december 2018 filmde Henk uitgebreid het Midwinterfestival. Rond 13 uur wordt gestart met een spectaculaire openingsshow van de Bicycle Showband Crescendo op de Reeweg, waarna Klasiena Soepboer tot midwinterkoningin wordt gekroond. Daarna vinden er in het dorp verschillende voorstellingen plaats, zoals “Mannen van de zee”, in de KNRM-loods vertelt Coen Sneijder over het reddingswezen; in het Dorpshuis is een optreden van David de Boer. Buiten kon men genieten bij een high tea op de Willemshof. In het avondprogramma is er naast het traditionele snertconcert een bijzonder optreden van Steeuwsaun op de Willemshof.
Het is de 123e film in het filmarchief, deze film is voor een klein bedrag via de webwinkel te bekijken. De film is ook te zien tijdens de openingsuren van het Koningshuis, dinsdag t/m zaterdag van 14:30-17uur.
Met dank aan Henk Boschma.
Beelden uit de film